Ndërlidhjet

SHBA-të planifikojnë politikë të re ndaj Kubës


Administrata e presidentit, Barack Obama, planifikon që t'i lejojë amerikanët t'i vizitojnë të afërmit e tyre në Kubë dhe t'u dërgojnë të holla familjarëve, të cilët jetojnë në këtë vend. Obama planifikon t'i bëjë publike ndryshimet në politikën ndaj Kubës para samitit të Amerikës Latine dhe asaj Veriore, i cili do të zhvillohet prej 17 deri me 19 prill në Trinidad dhe Tobago, njoftojnë agjencitë.
XS
SM
MD
LG