Ndërlidhjet

Mbi 200 të vdekur dhe të zhdukur nga tërmeti


Sipas të dhënave të publikuara sot në mëngjes, nga tërmeti i djeshëm në pjesën qendrore të Italisë, kanë humbur jetën 179 vetë, ndërsa 34 njerëz në qytetin Akvill janë shpallur të zhdukur.
Sipas shërbimit emergjent në këtë qytet, numri i të lënduarve ka arritur në rreth 1 mijë e 500 vetë.
Autoritetet italiane kanë bërë të ditur se rreth 50 mijë qytetarë kan mbetur pa kulm mbi kokë.
XS
SM
MD
LG