Ndërlidhjet

Gjeorgji: Fushatë e mosbindjes civile


Opozita në Gjeorgji ka filluar "fushatën e mosbindjes qytetare", që ka për qëllim të detyrojë presidentin Mihail Saakshvili të japë dorëheqjen.

Opozita e bëri deklaratën para 25 mijë protestuesve të mbledhur përpara ndërtesës së Parlamentit në ditën e dytë të demonstratave.

Sakashvili deklaroi sot se nuk do të japë dorëheqjen, por bëri thirrje për unitet dhe dialog me opozitën.
XS
SM
MD
LG