Ndërlidhjet

Protesta të reja në Moldavi


Mijëra protestues morrën pjesë në demonstratat e opozitës të zhvilluara gjatë ditës në Moldavi për të denoncuar zgjedhjet parlamentare të mabjtura një javë më parë.

Protestuesit kanë qëndruar përpara ndërtesës së qeverisë duke hedhur parrulla anti-komuniste dhe pro demokracisë.

Atmosfera ka qenë e nderë dhe është vënë re një numër më i vogël protestuesisht të rinjë. Drejtuesi i opozitës tha se qindra të rinjë të ndaluar nga policia janë keqtrajtuar.
XS
SM
MD
LG