Ndërlidhjet

Sërish protesta në Gjeorgji


Dhjetra mijëra veta kanë vazhduar protestat në kryeqendren e Gjeorgjisë në Tbilisi me kërkesën për dorëheqjen e presidentit Shakashvili.
Protestat kanë filluar të enjten kur ishin tubuar rreth 60 mijë veta.
Liderët opozitarë kanë thënë se protestat tash e tutje do të organizohen për rreth zyrave të Shakashvilit deri në largimin e tij.
Opozita akuzon presidentin Shakashvili për veprime autokratike dhe udhëheqje jo adekuate të luftës me Rusinë.
XS
SM
MD
LG