Ndërlidhjet

Bankok: Shpërndahen demonstruesit


Demonstruesit në kryeqytetin tjalandez kanë vendosur të shpërndahen, një ditë pas konfrontimit të ashpër me forcat e rendit, ka deklaruar sot njëra nga udhëheqëset e demonstratës, Pratip Hata.

Ajo ka thënë se tërheqja bëhet për të ruajtur jetërat e njerëzve, por ka theksuar se nuk do të dorëzohen para trysnive të Qeverisë.

Dje, gjatë intervenimit të policisë dhe armatës, kanë humbur jetën dy veta dhe janë lënduar 113 të tjerë.
XS
SM
MD
LG