Ndërlidhjet

Obama flet për ekonominë


Presidenti amerikan Barack Obama pritet të mbajë pasditen e sotme një fjalim kyç për ekonominë.

Fjalimi i Obamas do të mbahet në Universitetin Georgetown. Presidenti amerikan do të diskutojë për masat e marra nga administrata e tij për të shpëtuar ekonominë amerikane nga recesioni.

Presidenti ka premtuar krijimin e 3.5 milionë vendeve të punës përmes shkurtimit të taksave dhe zvogëlimit të shpenzimeve të qeverisë.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG