Ndërlidhjet

Irak: 11 të vrarë nga shpërthimi


Zyrtarët thanë se një sulmues vetëvrasës ka goditur një bazë të ushtrisë irakaine në provincën perëndimore Anbar, duke lënë të paktën 11 të vrarë dhe dhjetra të plagosur.

Sulmi në qytetin Habbaniya, ka ndodhur një ditë pasi një sulmues vetëvrasës shkaktoi vdekjen e të paktën 10 oficerëve të policisë në qytetin verior Kirkuk.
XS
SM
MD
LG