Ndërlidhjet

Rusi: Ushtrimet NATO-Gjeorgji, të rrezikshme


Presidenti rus, Dimitri Medvedev i ka cilësuar si "të gabuara" dhe "vendime të rrezikshme" planet e NATO-s për të organizuar ushtrime të përbashkëta me Gjeorgjinë.

Ky vendim nuk do t'i ndihmojë rindërtimit të lidhjeve mes NATO-s dhe Rusisë, ka theksuar presidenti rus.

Zëdhënësi i NATO-s ka deklaruar se bëhet fjalë për ushtrime kordinuese, që nuk përfshijnë "armatim të rëndë ushtarak".
XS
SM
MD
LG