Ndërlidhjet

Pakistan: Tre të vrarë nga sulmi raketor


Të paktën tre persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur në një sulm nga ajri në afërsi të rajonit Vaziristani Jugor, në veriperëndim të Pakistanit, kanë bërë të ditur zyrtarë pakistanezë.
Zyrtari i këtij rajoni, Sahab Ali Shah, ka thënë se cak i sulmeve nga aeroplanë amerikanë pa pilotë kanë qenë vend strehimet e talibanëve në afërsi të kufirit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG