Ndërlidhjet

Rusi: Nuk ka zvogëlim të armatimit


Rusia nuk sheh ndonjë arsye për të zvogëluar ndjeshëm arsenalin e armëve strategjike. Deklarata e zv/ministrit të jashtëm rus, Sergei Ryabikov u bë për agjencinë e lajmeve Interfax. Ai tha se nuk janë përmbushur kushtet për një hap të tillë.

Presidenti i ri amerikan, Barack Obama ka propozuar zvogëlim të ndjeshëm të armatimit. Por zv/ministri rus tha se administrata amerikane më shumë po intensifikon se sa po risheh planet për vendosjen e mbrojtjes raketore në Poloni dhe Çeki.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG