Ndërlidhjet

Talibanët forcohen në veri të Pakistanit


Zyrtarë pakistanezë kanë njoftuar se militantët talibanë po rrisin aktivitetet e tyre në pjesën veriore të këtij vendi dhe se kanë vënë pika të kontrollit në afërsi të luginës Svat.

Në fillim të muajit, Qeveria në Islamabad ka rënë dakord që në provincat veriore, të cilat kufizohen me Afganistanin, të zbatojë ligjet islamike.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG