Ndërlidhjet

NATO përkrah aftësimin e FSK-së


Komandanti i krahut jugor të NATO-s, admirali amerikan, Mark Ficxherald, ka deklaruar në Prishtinë se NATO vazhdon të përkrahë krijimin dhe aftësimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Sipas kumtesës së Ministrisë së FSK-së, gjatë bisedës me ministrin Fehmi Mujota, admirali Ficxherald dhe komandanti i KFOR-it, Xhuzepe Emilio Gaj, i kanë vlerësuar lart aktivitetet e deritashme për krijimin e FSK-së dhe kanë njoftuar se për aftësimin e kësaj force, janë siguruar mjete shtesë prej tre milionë eurosh.
XS
SM
MD
LG