Ndërlidhjet

SHBA-të kritikojnë Korenë Veriore


Shtetet e Bashkuara thonë se "nuk do ta pranojnë Korenë Veriore si shtet me armatim bërthamor" dhe nga Pheniani kanë kërkuar që të kthehet në bisedimet ndërkombëtare për çarmatosje atomike.

Këto komente nga zëdhënësja e Departamentit amerikan të shtetit, Megan Mattson, u bënë pasi Koreja Veriore tha se e kishte filluar nxjerrjen e plutoniumit dhe dërgimin e tij në kompleksin e armatimit bërthamor.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG