Ndërlidhjet

Bagdad: 41 të vdekur, 70 të plagosur


Zyrtarët irakianë thanë se të paktën 41 njerëz janë vrarë dhe rreth 70 janë plagosur kur tre automjete bomba shpërthyen pothuajse njëkohësisht në tregjet në lagjen Sadr City të Bagdadit.

Shpërthimet e sotme në zonën e banuar kryesisht me shiitë, vijnë pas kasaphanës së javës së kaluar, kur disa sulme vetëvrasëse shkaktuan vdekjen e 150 njerëzve në Bagdad dhe provincën veriperëndimore Diyala.
XS
SM
MD
LG