Ndërlidhjet

Afganistan: U vra një ushtar gjerman


Ministria e mbrojtjes e Gjermanisë njoftoi se nga dy sulme kundër forcave gjermane në Afganistan, është vrarë një ushtar dhe janë plagosur nëntë të tjerë.

Sulmet, për të cilat përgjegjësinë e kanë marrë talibanët, ndodhën dje, derisa ministri gjerman i mbrojtjes, Frank-Walter Stinmeier, po qëndronte në Kabul, për takime me zyrtarët më të lartë të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG