Ndërlidhjet

Në Shqipëri vritet deputeti socialist Xhindi


Deputeti në Parlamentin e Shqipërisë nga Partia Socialiste, Fatmir Xhindi, është vrarë mbrëmë nga persona të pa njohur në afërsi të shtëpisë së tij në qytezën e Roskovecit në Fier. Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, Ahmet Prençi, ka thënë se deputeti Xhindi është vrarë me kallashnikov, dhe ka bërë të ditur se ka urdhëruar të gjithë efektivat e policisë për zbulimin e dhe kapjen e autorit të vrasjes. Deri tani nuk janë bërë të ditura motivet e vrasjes.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG