Ndërlidhjet

Karter e Morales për raporte më të mira SHBA- Bolivi


Ish presidenti amerikan, Xhimi Karter dhe presidenti i Bolivisë, Evo Morales, kanë shfaqur shpresën se dy vendet janë në rrugë për përmirësimin e marrëdhënieve të tyre.
Pas takimit në La Paz, Karter i ka thënë presidentit Morales se nuk dyshon në qëllimet e presidentit të SHBA-ve, Barak Obama për përmirësimin e marrëdhënieve me Bolivinë.
Edhe presidenti bolivian ka theksuar se është tejet i interesuar për përmirësimin e marrëdhënieve me administratën e re amerikane.
XS
SM
MD
LG