Ndërlidhjet

Arrestohet njëri nga bosët e mafias napolitane


Njëri nga udhëheqësit e mafias napolitane, Rafaelle Diana, është arrestuar në afërsi të Napolit, pas gjashtë vjetësh të qëndrimit në arrati, ka njoftuar agjencia italiane e lajmeve Ansa.

Diana ka qenë në listën e 30 bosëve të mafias të kërkuar nga autoritetet në Itali.

Ai është arrestuar në bodrumin e një ndërtese, ku janë gjetur edhe armë dhe municione.
XS
SM
MD
LG