Ndërlidhjet

Tiranë: Filloi gjykimi për Gërdecin


Sot në Tiranë ka filluar gjykimi i ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mejdiu dhe 27 të akuzuarve të tjerë për shpërthimin e depove të municionit në Gërdec, ku e humbën jetën 27 vetë.

Përveç Mejdiut, të pendehur janë edhe ish shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë dhe drejtuesit e një kompanie që merrej me asgjësimin e mjeteve shpërthyese.

Por seanca e sotme u shty për 12 maj shkak se në sallë mungonin disa të pandehur, përfshirë dhe ish ministrin e Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG