Ndërlidhjet

Gripi i derrave vazhdon të përhapet


Kina e konfirmoi rastin e parë të gripit të derrave, ndërsa Shtetet e Bashkuara thanë se kanë konfirmuar 2.532 raste të sëmundjes.

Numri i rasteve të konfirmuara është rritur ditët e fundit, me rreth 600 raste që u raportuan të premten dhe të shtunën.

Ndërkohë, Meksika ka raportuar 48 vdekje nga virusi H1N1, ndërsa SHBA-të e raportuan rastin e tretë.

Pesë raste të reja të gripit të derrave të dielën janë konfirmuar edhe në Kanada.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG