Ndërlidhjet

Kosovë: Evakuohen shtetasit nga Siria


19 qytetarë të Kosovës, që gjenden në Siri, do të evakuohen nesër dhe pasnesër, pas përkeqësimit të situatës në këtë vend, ka njoftuar ministria e jashtme e Kosovës.

Ministria e jashtme u bënë thirrje shtetasve të Kosovës, që të mos udhëtojnë në Siri, ndërsa atyre që ndodhen atje u rekomandohet që të largohen nga zonat e rrezikshme.
XS
SM
MD
LG