Ndërlidhjet

Panasonic shkurton edhe 17 mijë vende puneKompania japoneze Panasonic do të shkurtojë 17 mijë vende pune në dy vitet e ardhshme. Humbjet financiare dhe dëmet e shkaktuara nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit janë arsyet kryesore për këtë vendim.

Gjatë vitit të kaluar Panasonic shkurtoi 18 mijë vende pune. Shkurtimet e kësaj kompanie janë ndër më të mëdhatë në historinë e industrisë japoneze.
XS
SM
MD
LG