Ndërlidhjet

Obama: Jam i tronditur nga shkatërrimet e tornados


Presidenti Obama ka vizituar rajonet e SHBA-ve, të cilat ditëve të fundit janë goditur nga një tornado e fuqishme.

Obama ka mbetur i tronditur nga shkatërrimet që i ka parë në një qytet ku dhe 45 persona kanë humbur jetën si pasojë e erës së fuqishme.

“Ne sapo e vizituam dhe më duhet të them dhe se asnjëherë nuk kam parë shkatërrime të tilla. Është e dhimbshme. Ne biseduam me disa nga banorët këtu që ishin fatlum për të shpëtuar, por që kanë humbur gjithçka”….vlerësoi presidenti Barak Obama pas vizitës në një qytet në Alabama.
XS
SM
MD
LG