Ndërlidhjet

Shevardnaze kërkon dorëheqjen e Shakashvilit


Ish presidenti i Gjeorgjisë, Eduard Shevardnaze, ka vlerësuar se situata këtë vend është katastrofale dhe ka ftuar presidentin aktual Mihael Shakashvili të japë dorëheqje.
Në një intervistë për agjencinë Asoshieted Press Shevardnaze ka thënë se opozita e Gjeorgjisë është shumë e vendosur dhe ka sinjlaizuar se situata mund të dalë jashtë kontrrollit.
XS
SM
MD
LG