Ndërlidhjet

Papa Benedikti në Bethlehem


Papa Benedikti i XVI sot do të qëndroj në Bethlehem ku do të mbaj një meshë dhe do të takohet me presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abas. Papa gjatë vizitës në Lindjen e Mesma ka riafirmuar mbështetjen e Vatikanit për shtetin palestinez.
Papa Benedikti i XVI përfundon vizitën dhe kthehet në Romë të premten.
XS
SM
MD
LG