Ndërlidhjet

Nesrin Lushta emërohet kryetare e KQZ


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu e ka emëruar sot gjyqtaren e Gjykatës Supreme të Kosovës, Nesrin Lushta për kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Në ceremoninë e betimit solemn të kreut të ri të KQZ, Sejdiu tha se pret që Lushta të punojë në bazë të Kushtetutës dhe ligjeve të Kosovës “në mënyrën më të mirë të mundshme”.

Lushta vjen në vend të Zait Xhemajlit, i cili dha dorëheqje nga posti i kryetarit të KQZ.
XS
SM
MD
LG