Ndërlidhjet

Munter: Biden do diskutojë bashkëpunimin rajonal


Njëra nga çështjet kryesore gjatë vizitës së nënpresidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden në Prishtinë, Beograd dhe Sarajevë, do të jetë forcimi i bashkëpunimit dhe zgjidhja e përbashkët e problemeve në rajon, ka thënë ambasadori amerikan në Beograd, Cameroon Munter.

Vizita e nënpresidentit Biden është vazhdimësi e politikës së njëjtë të administratës së mëparshme, siç është politika e angazhimit për suksesin e rajonit, bashkëpunimit rajonal dhe të ardhmes evropiane”, ka thënë Munter.

Duke folur për marrëdhëniet SHBA-Serbi, Munter ka vlerësuar se pavarësisht mospajtimeve rreth Kosovës, këto raporte mjanë mjaft të mira.
XS
SM
MD
LG