Ndërlidhjet

Norvegjia fiton Këngën e Evrovizionit


Këngtari norvegjez (i lindur në Bellorusi) dhe violinisti Alexander Rybak ka fituar në Këngën e Evrovizionit që mbrëmë vonë ka përfunduar në Moskë. Kënga norvegjeze ka fituar 387 pikë, ndërsa në pozitën e dytë dhe të tretë janë plasuar Islanda dhe Azerbejxhani.
XS
SM
MD
LG