Ndërlidhjet

Obama viziton Rusinë në korrik


Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti Barak Obama do të vizitoj Moskën më 6 – 8 korrik. Obama do të bisedoj me presidentin e Rusisë Dmitry Medvedev për redukimin e armëve bërthamore dhe për bashkëpunimin në planin e mbrojtjes kundërarketore.
Uashingtoni dhe Moska kanë mospajtime rreth planeve amerikane për sistemin e mbrojtjes kundër raketore.
XS
SM
MD
LG