Ndërlidhjet

Sejdiu fillon konsultimet për zgjedhjet lokale


Presidenti Fatmir Sejdiu sot zyrtarisht pritet t’i fillojë konsultimet me përfaqësuesit e partive politike për datën e mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Kosovë.

Kabineti i presidentit ka njoftuar se Sejdiu i ka ftuar për konsultime përfaqësuesit e partive politike.

Sipas Kushtetutës së Kosovës, presidenti është ai që e cakton datën e zgjedhjeve lokale dhe parlamentare.
XS
SM
MD
LG