Ndërlidhjet

Anglia kërkon KB të futbollit 2018


Anglia sot në stadiumin “Uembli” në Londër ka paraqitur kandidaturën për organizimin e kampionatit botëror në futboll në vitin 2018.
Në këtë manifestim ishin të pranishëm kryeminsitri i Britanisë së Madhe Gordon Braun dhe futbollisti Dejvid Bekam.
Përfaqësuesit e fushatës thanë se përparësi e Anglisë në organizimin e kampionatit është cilësia e stadiumeve dhe simpatizuesit e shumtë që çdo javë mbushin tribunat.
Kandidatë tjerë për kampionatin e vitit 2018 janë Australia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Meksika, Indonezia dhe Japonia. Është thënë se kandidatura të përbashkëta mund të paraqesin Spanja e Portugalia dhe Holanda e Belgjika.
XS
SM
MD
LG