Ndërlidhjet

Kabul: Nga sulmet me bomba – tetë të vrarë


Nga një seri e shpërthimeve të bombave janë vrarë gjashtë oficerë të policisë dhe dy ushtarë në jug të Afganistanit, kanë thënë zyrtarët.

Shefi i policisë provincën Zabul, tha se 6 policët ishin vrarë nga dy sulme të ndara.

Nga shpërthimi i një bombe në vendin Naw Bahar, poashtu sot, janë vrarë dy pjesëtarë të ushtrisë së Afganistanit.
XS
SM
MD
LG