Ndërlidhjet

Netanjahu: Jerusalemi i takon Izraelit


Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, tha se i tërë Jerusalemi gjithmonë do të mbetet nën sovranitetin e Izraelit.

Këtë deklaratë ai e bëri një ditë pas kthimit nga Uashingtoni, ku presidenti Barack Obama, e ka mbështetur krijimin e shtetit palestinez dhe ka kërkuar ndaljen e ndërtimit të vendbanimeve hebreje në Bregun Perëndimor.

Kryeminsitri Netanjahu ka refuzuar ta mbështesë shtetin palestinez.
XS
SM
MD
LG