Ndërlidhjet

Brazil: Janë gjetur 24 trupa të pajetë të udhëtarëve


Ushtria e Brazilit ka njoftuar se deri tash janë gjetur 24 trupa të pajetë të udhëtarëve të aeroplanit të kompanisë Er Francë, i cili, para disa ditësh, u përplas në Oqeanin Atlantik, me 228 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit.

Trupat u gjetën në zonën e rrëzimit të aeroplanit, që është afro 1100 kilometra nga bregu verilindor i Brazilit.

Ekipet e kërkimit kanë gjetur edhe pjesë të mëdha të aeroplanit. Mendohet se këto mbetje do të ndihmojnë në gjetjen e “kutisë së zezë”, që do të mund të tregonte se çka kishte ndodhur me këtë aeroplan, që fluturonte nga Rio de Zhanejro për në Paris.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG