Ndërlidhjet

Çeçeni: Janë vrarë dy policë rusë


Policia ruse tha se dy pjesëtarë të saj janë vrarë gjatë përleshjes së armatosur me militantët në Çeçeni.

Ministria e brendshme proruse e Çeçenisë, tha sot se në këto përleshje janë plagosur katër policë të tjerë.

Poashtu, dy policë janë plagosur nga një shpërthim bombe.

Dhunë po ndodhë edhe në Ingushetinë fqinje, ku një gjyqtar i lartë dhe ish ministër qeveritar janë vrarë javën e kaluar.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG