Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Hu: Rusia prioritet i politikës së jashtme kineze


Rusia gjithnjë do të jetë prioritet i politikës së jashtme kineze, ka deklaruar presidenti i Kinës, Hu Xhintao, gjatë një bisede në Moskë me kryeministrin rus, Vladimir Putin.

Kryeministri i Rusisë, Vladimir Putin, ka shfaqur kënaqësinë që “me gjithë krizën financiare botërore, raportet e Moskës dhe Pekinit kanë mbetur rezistente ndaj sfidave ekonomike dhe politike”.

Hu Xhintao, gjatë ditës, do të takohet edhe me presidentin e Rusisë, Dmitrij Medvedev.
XS
SM
MD
LG