Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

OKB e shqetësuar për arrestimet në Iran


Shefja për të Drejtat e Njeriut në Kombet e Bashkuara, Navi Pilai, ka thënë se është e shqetësuar për raportet që tregojnë rritjen e numrit të arrestimeve në Iran pas protestave pas-zgjedhore dhe përdorimit të “forcës së tepruar” për t’i shtypur ato.

Komisionerja e lartë për të Drejtat e Njeriut, Pilaj, tërhoqi vërejtjen se aktet ilegale të milicisë dhe forcave të sigurisë në Iran “mund të provokonin një përkeqësim të situatës së sigurisë” në atë vend.
XS
SM
MD
LG