Ndërlidhjet

SHBA: Kongresi dënon ndërhyrjen e qeverisë në Iran


Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka votuar pothuajse në mënyrë unanime për ta dënuar goditjen e autoriteteve iraniane ndaj demonstruesve dhe ndërhyrjen e qeverisë në internet dhe në komunikimet me telefona mobilë.

Për këtë masë kanë votuar 405 kongresmenë ndërsa kundër ishte vetëm një.
XS
SM
MD
LG