Ndërlidhjet

Obama thellë i shokuar nga zhvillimet në Iran


Presidenti amerikan, Barack Obama, tha se është "i shokuar dhe i zemëruar" nga zhvillimet e fundit paszgjedhore në Iran.

“Shtetet e Bashkuara dhe komuniteti ndërkombëtar janë të shokuar dhe të zemëruar nga kërcënimet, rrahjet, dhe burgosjet e ditëve të fundit. I dënoj fuqishëm këto veprime të padrejta, dhe bashkohem me popullin amerikan, i cili po mban zi për secilin njeri të pafajshëm që ka humbur jetën”, tha Obama.

Ai i quajti të padrejta dhe absurde akuzat e Iranit për nxitjen e protestave nga ana e Shteteve të Bashkuara
XS
SM
MD
LG