Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Irak: Vriten të paktën 24 njerëz


Zyrtarët e policisë thanë se nga shpërthimi i një bombe veture në një treg të mbushur me njerëz në Kirkuk, në veri të Irakut, janë vrarë të paktën 24 njerëz dhe janë plagosur 40 të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në kohën kur ushtria amerikane po tërhiqet nga zonat urbane të këtij vendi, duke ua lënë përgjegjësinë forcave lokale të sigurisë.

Sipas një zyrtari të policisë, ka gjasa që të rritet numri i viktimave.
XS
SM
MD
LG