Ndërlidhjet

Afganistan: Ofensivë kundër talibanëve


Mijëra pjesëtarë të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara e kanë filluar një operacion masiv kundër luftëtarëve talibanë në provincën Helmand në Afganistan.

Në njoftimin e ushtrisë amerikane më tutje thuhet se në këtë ofensivë janë të përfshirë 4 mijë ushtarë dhe 650 policë dhe ushtarë të Afganistanit.

Operacioni, që filloi në orët e hershme të mëngjesit, po mbështetet nga helikopterët.
XS
SM
MD
LG