Ndërlidhjet

Shkup: Janë arrestuar 12 të dyshuar për trafikim


Policia e Maqedonisë thotë se ka arrestuar 12 njerëz të dyshuar për organizmin e trafikimit me qenie njerëzore.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme maqedonase, Ivo Kotevski, ka thënë se të arrestuarit janë nga Kina, Greqia, Maqedonia dhe Serbia.

Mendohet se të dyshuarit kanë futur përmes Serbisë, Maqedonisë dhe Greqisë, imigrantë nga Kina për në Evropën Perëndimore.
XS
SM
MD
LG