Ndërlidhjet

Kabul: U rrëmbyen 16 punëtorë të OKB


Policia ka njoftuar se persona të armatosur dhe të paidentifikuar kanë rrëmbyer 16 afganë, që punonin për Kombet e Bashkuara, në pjesën lindore të këtij vendi.

Në njoftim thuhet se ata janë zënë derisa po udhëtonin nga provinca Kost në atë Paktia, mbrëmë vonë.

Asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për rrëmbim, por kohët e fundit ka pasur rritje të rrëmbimeve nga kryengritësit talibanë dhe bandat kriminale.
XS
SM
MD
LG