Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 25 persona


Nga shpërthimi i një bombe në Afganistan kanë vdekur 25 persona.

Shefi i policës në provincën Logar, Mustafa Khan, tha së shpërthimi në këtë zonë la të vdekur 21 civilë dhe 4 pjesëtarë të policisë afgane.

Shumica e viktimave ishin fëmijë, të cilët shkonin në shkollë në momentin e shpërthimit.

Shpërthimi ndodhi qindra kilometra larg nga provinca jugore Helmand, ku ushtria amerikane është duke e vazhduar ofensivën kundër talebanëve.
XS
SM
MD
LG