Ndërlidhjet

Afganistan: U vranë 19 militantë të dyshuar


Zyrtarët thonë se policia e Afganistanit dhe forcat e koalicionit kanë vrarë 19 militantët të dyshuar në jug të Afganistanit.

Ministria e Brendshme afgane njoftoi se militantët ishin vrarë gjatë përleshjeve në provincën Uruzgan.

Në një zhvillim tjetër, raportohet se katër roje private afgane të sigurisë janë vrarë në provincën Gazni.
XS
SM
MD
LG