Ndërlidhjet

Preshevë: Kryetari i Komunës e dënoi sulmin


Kryetari i Komunës së Preshevës, Skender Destani, e ka dënuar sulmin, në të cilin janë plagosur dy persona.

“Ajo që ka ndodhur mbrëmë, është kundër interesave të të gjithë qytetarëve të Preshevës”, u tha Destani gazetarëve, gjatë vizitës që i bëri vendit ku shpërtheu pajisja, duke theksuar se “e dënon këtë akt të dhunës, i cili mund t’i çrregulloj raportet e mira të serbëve dhe shqiptarëve”.

Mbrëmë në Preshevë, para ndërtesës në të cilën jetojnë punonjësit e policisë dhe ushtrisë së Serbisë, shpërtheu një pajisje me forcë të madhe, nga e cila u plagosën dy vetë.
XS
SM
MD
LG