Ndërlidhjet

Afganistan: Kërkohen më tepër ushtarë


Komandanti i forcave të NATO-s në Afganistan, Stenli Mekkristal, ka shprehur shqetësim për jostabilitetin në rritje në perëndim të këtij vendi.

Gjenerali amerikan, Mekkristal, tha se në rajonet Kunduz në veri dhe Bagdis e Farah në perëndim, ka “xhepa të kryengritësve”.

Ai theksoi se nevojiten më tepër forca të sigurisë të qeverisë së Afganistanit.
XS
SM
MD
LG