Ndërlidhjet

Kinë: U rrëzua një aeroplan luftarak


Një aeroplan luftarak kinez është përplasur sot në pjesën verilinore të Kinës, gjatë ushtrimeve të përbashkëta antiterror me Rusinë, ka raportuar agjencia shtetërore e lajmeve, Hsinhua.

Në këtë aeroplan gjendeshin dy anëtarë të ekuipazhit dhe nuk dihet se a kanë arritur të katapultohen apo jo.

Përplasja ndodhi në provincën Xhilin.
XS
SM
MD
LG