Ndërlidhjet

Presidenti i Sirisë bën thirrje për pajtim në Irak


Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Asad, i ka kërkuar klerikut shiitë, Moktada Al-Sadër, që të shtyjë përpara përpjekjet për pajtim kombëtar në Irak.

Mediat shtetërore të Sirisë citojnë Al-Asadin që, gjatë një takimi në Damask, t’i këtë shprehur Al-Sadrit gatishmërinë e Sirisë për të ndihmuar pajtimin e irakianëve për të mirën e stabilitetit të këtij shteti dhe të tërë rajonit.
XS
SM
MD
LG